Monday, 11 August 2014

Make love not war

During this summer holidays my teacher, friend and a great photographer Tim Hardy took a trip to Berlin. Because he has been following my blog for quite a long time, it's not a mystery to him that I'm interested in graffiti. However, I was positively surprised when I found this photos in my mailbox. I thought that they're great and more people should see them, so I suggested this to Tim and he said yes ;)

Podczas tych wakacji mój nauczyciel, znajomy i wspaniały fotograf w jednej osobie-Tim Hardy wybrał się do Berlina. Ponieważ śledzi mojego bloga od jakiegoś czasu, nie jest dla niego tajemnicą, że interesuję się graffiti. Byłam jednak mile zaskoczona, kiedy na mojej skrzynce znalazłam te oto zdjęcia. Stwierdziłam, że nie mogą się zmarnować, więc zaproponowałam, że umieszczę je na moim blogu, oczywiście z dopiskiem, kto je zrobił ;)


Unfortunately, I haven't been to Berlin yet, but I intend to. One of the reasons is my German studies which is starting this October. Another reason is the wide range of famous buildings and tourist attractions: Reichstag, Brandenburger Tor, Pergamonmuseum, Tiergarten and many more.

Niestety sama nigdy nie byłam w Berlinie, ale myślę, że już samo studiowanie niemieckiego zobowiązuje do odwiedzenia tego miasta (nawet, gdybym studiowała powiedzmy... inżynierię bezpieczeństwa O.O i tak bym się tam wybrała, bo to miasto po prostu trzeba zobaczyć). Myślę, że już same murale wyglądają zachęcająco, a przecież stolica Niemiec ma tyle do zaoferowania- Reichstag, Brandenburger Tor, Pergamonmuseum, Tiergarten...


When You look at these pictures try to notice not only their aesthetic value but also the message they bring. Every city, every country has its complexes, which arise from its history and character of the community which lives there. Their best reflection are murals which purpose is  to draw attention of pedestrians to certain phenomena.

Przeglądając te zdjęcia zwróćcie uwagę nie tylko na kolorowe obrazki, ale także napisy i przekaz, jaki niosą. Każde miasto, państwo ma swoje kompleksy, które wynikają z jego historii i charakteru społeczności, która je zamieszkuje. Najlepszym ich odzwierciedleniem są murale, których autorzy starają się zwrócić uwagę na pewne zjawiska i skłaniają przechodniów do refleksji.


No comments:

Post a Comment