Friday, 7 March 2014

The youngest sister of Cracow

This post is dedicated to everyone who is too lazy to visit Cracow or can't go there for some shitty reasons ;) A purpose of this post is not only to encourage You to see the diversity of Nowa Huta (literally 'New Ironworks')- an underestimated district of Cracow, but also to find out, how a rural area was turned (as a punishment for a conservative Cracow) into a monument of communism. 

How was it possible? Did it work out?  For an answer check out my post. How does the district look today?  If you're curious, try this link.

All of these pictures originate from an exhibition entitled 'Nowa Huta- najmłodsza siostra Krakowa' ('Nowa Huta- the youngest sister of Cracow). Adam Gryczyński is an author.

Ten post jest dedykowany wszystkim, którzy są zbyt leniwi, żeby wybrać się do krakowskiej Nowej Huty, albo mają swoje powody, żeby tego nie robić ;) Celem tego posta jest nie tylko zachęcenie Was do odwiedzenia tego miejsca i napawania się jego różnorodnością, ale także zwrócenie wam uwagi jak tereny wiejskie, zaopatrujące Kraków w płody rolne, za karę za konserwatywność tego miasta, zostały zamienione w pomnik komunizmu i o z tego wynikło.

Jak to było możliwe? Czy się udało? Odpowiedź zawarta w poście. Jak wygląda Nowa Huta obecnie? Odpowiedzi na to pytanie poszukajcie tutaj. (zdjęcia są z 2007-go roku, ale co tam... :D)

Wszystkie zdjęcia w tym poście pochodzą z wystawy zatytułowanej 'Nowa Huta- najmłodsza siostra Krakowa'. Jej autorem jest Adam Gryczyński. Enjoy.
No comments:

Post a Comment